6.11.2020 – wygrana sprawa przeciwko PKO BP – umowa kredytu nieważna w całości

Sąd Rejonowy  w Gdyni ,  SSR  Sławomir Split   wyrokiem z dnia  6.11.2020 r. na rozprawie ( sygn. akt: I C 659/19   ) zasądził kwotę   28430 PLN wraz   z  należnymi  odsetkami  i zasądził 4617 PLN  jako zwrot kosztów procesu w  całości od Banku.

Sąd ustalił, iż w umowie Własny Kąt Hipoteczny z   2006 roku zawarte są klauzule niedozwolone dotyczące wypłaty i spłaty kredytu po eliminacji których umowa jest nieważna. 

Bank nie dokonał  zgodnego z prawem pouczenia konsumentów o ryzyku kursowym, gdyż było lakoniczne , jednozdaniowe. Bank w toku postępowania przedstawił pisemną procedurę postępowania z konsumentami w zakresie udzielania kredytów hipotecznych, jednakże pracownicy Banku jej nie znali , a dodatkowo  ten dokument nie zawierał informacji , w jaki sposób jest ustalany kurs waluty CHF według Tabeli Kursowej Banku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
_1077793
Naprawdę warto zawalczyć o swoje prawa, zwłaszcza, jeśli spłata kredytu waloryzowanego do waluty jest dużym obciążeniem, a także wtedy, gdy istnieje potrzeba sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką. Kancelaria Adwokacka działa na terenie Trójmiasta, ale zajmujemy się również sprawami kredytów waloryzowanych do walut udzielonych kredytobiorcom także w innych częściach kraju.