1.10.2020 – wygrana sprawa przeciwko BNP Paribas Polska S.A. – umowa kredytu nieważna w całości

Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe   (  SSR  Aneta Arabas    )  wyrokiem z dnia  1.10.2020 r. na  rozprawie  ( sygn. akt: I C 2431/18  )  zasądził od Banku na rzecz kredytobiorców kwotę 59 413.58 PLN  wraz  z należnymi odsetkami , oddalił powództwo w pozostałym zakresie (w zakresie części odsetek) , zasądził zwrot kosztów procesu w kwocie 6 917 PLN od Banku na rzecz powodów.

Sąd uznał, iż umowa kredytu denominowanego z 2007 roku podpisana z   Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A.  jest nieważna z uwagi na brak określonej kwoty kredytu. 

Nie znany był sposób przeliczania kredytu, zatem kredytobiorcy nie mieli możliwości ustalenia jaką kwotę kredytu otrzymają.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Adwokat Paweł Przybyłowski
Naprawdę warto zawalczyć o swoje prawa, zwłaszcza, jeśli spłata kredytu waloryzowanego do waluty jest dużym obciążeniem, a także wtedy, gdy istnieje potrzeba sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką. Kancelaria Adwokacka działa na terenie Trójmiasta, ale zajmujemy się również sprawami kredytów waloryzowanych do walut udzielonych kredytobiorcom także w innych częściach kraju.